Oyun

2020 Yılında En Çok Oynadığımız En İyi 10 Ücretsiz Mobil Oyun

2020 Yılında En Çok Oynadığımız En İyi 10 Ücretsiz Mobil Oyun

Sevgili okurlar bu yazımız oyunseverleri yakından ilgilendiriyor.
Bildiğiniz gibi oyun sektörü çok gelişti ve her yıl daha da gelişmeye devam ediyor ve artık herkesin elinde telefon bulunduğu için mobil oyunlar pc oyunlarından daha fazla rağbet görmeye başladılar.

Bunu gören oyun yapımcıları mobil oyunlara daha fazla bütçe ayırmaya ve mobil oyunları daha fazla geliştirmeye başladılar.

Bu sayede Mobil oyun sektörü devrim niteliğinde gelişmeye başladı.

Bu yazımızda 2020 yılında en çok oynanan 10 mobil oyunu sizler için derledik.
Elbette sizin de bol bol vakit geçirdiğiniz oyunlar bu listede vardır. Haydi hemen listemize geçelim.

1-PUBG MOBILE

Listemizin ilk sırasında tabi ki Pubg var. Hem bilgisayar hem de mobil versiyonu çok tutulan Pubg son yılların en çok oynanan oyunlarından oldu.
Çok oyunculu video oyunu olan Pubg hayatta kalma üzerine kurulu. 100 kişinin uçaktan haritanın farklı yerlerine atlamasıyla başlıyor. İndiğiniz yerde ekipmanlar bulmaya çalışarak diğer oyuncuları öldürüp hayatta kalan son kişi olmaya çalışıyorsunuz.
İsterseniz arkadaşlarınızla 4 kişilik takımlar kurarak takım halinde hayatta kalma mücadelesi de verebiliyorsunuz.
Birbirinden farklı haritalar,modlar ve ekipmanlarla oyun daha da zevkli hale geliyor.
Eğer hala oynamadıysanız hemen indirip oynamanızı tavsiye ederim.2-MOBILE LEGENDS

Listemizin ikinci sırasında Mobile Legends var. League of Legends(LOL)’ın telefon versiyonu olan Mobile Legends da çok beğenilen bir oyundur.

Bir haritada beşerli iki takım halinde savaşıyorsunuz. İki takımın da üssü var ve amaç bu üsleri korumak.

Her karakterin kendine özgü özellikleri var. Seçtiğiniz kahramanla birlikte minyonları ve ormandaki canavarları öldürerek altın topluyorsunuz ve bu altınlarla eşya alıyorsunuz ve bu eşyalar kahramanınıza farklı güçler veriyor. Güçlendikçe rakip takımı alt edip üssü ele geçirmeye çalışıyorsunuz.

3-CALL OF DUTY MOBILE

Call Of Duty’i bilmeyeniniz yoktur. Çocukluğumuzdan beri internet kafelerde, kendi evimizdeki bilgisayarlarda sabahlara kadar oynadığımız bir savaş oyunu.

Bu efsaneyi 2019 ekim ayında mobile taşıdılar.

Önceki oyunlarındaki haritaları da mobil oyununa ekleyen ekip bir çok kullanıcıyı bu sayede kazanmış oldu.

Çok oyunculu birbirinden farklı oyun modlarında oyuncular kıyasıya savaşırken Call Of Duty’nin kendine özgü First-person(Birinci şahıs) aksiyonunu da deneyimleyebiliyor.

4-BRAWL STARS

Brawl Stars da az önce anlattığımız oyunlarla aynı mantığa sahiptir. Çeşitli oyun modlarında farklı karakterlerle rakip takımı ve oyuncuları alt etmek üzerine kuruludur. Her karakterin kendi saldırı gücü ve şekli var ve rakip takım oyuncularına hasar verdikçe süper gücünüz doluyor ve daha da güçlü hasarlar veriyorsunuz.

Oyunda elmas kapmaca, hesaplaşma, ödül avı, soygun ve daha bir çok mod bulunmaktadır.  

Ayrıca birbirinden farklı güçlere sahip karakterle muhteşem bir oyun deneyimi de sunuyor.

5-ASPHALT 9

Muhteşem grafiklere sahip araba yarışı oyunu olan Asphalt 9: Legends, Ferrari, Porsche, Lamborghini ve W Motors gibi meşhur markaların araçlarını sunuyor. Ve bu araçlarla yarış yapma keyfini yaşıyorsunuz.

Araçları kullanmakla kalmayıp kendi zevkinize göre modifiye edebiliyorsunuz.

Asphalt 9: Legends’ın World Series Multiplayer moduyla online olarak farklı liglerde 8 oyuncuya kadar yarışmanız da mümkün.

6-AMONG US

Son zamanların en gözde oyunu. Uzay ortamında geçen bu oyunu en az 4 en fazla 10 kişi ile oynayabiliyorsunuz. Oyunu “İmpostor” ve “crewmate” olmak üzere iki grup bulunmaktadır.

Oyuna başladığınızda rastgele bu iki gruptan birine dahil olursunuz. Crewmate grubundaysanız, size verilen görevleri öldürülmeden yapmanız gerekir. Impostor grubundaki üyelerin ise hedefi crewmate grubundakileri öldürmektir.

7-FIFA MOBILE

Fifa’yı anlatmaya gerek yoktur diye düşünüyorum. Efsane Futbol oyunlarından biri olan Fifa Mobile de 2020’de en çok oynanan oyunlar arasında yerini aldı.

Futbolseverler Fifa 2021’in çıkışını dört gözle bekliyorlar.

8-E-FOOTBALL PES 2020

Fifa’yı bu listeye koyup da Pes’i koymamak olmazdı tabi ki. Pes 2020’de en çok oynanan listesinde.

9-ROBLOX

Roblox dünya çapında (8~18 yaş arası) 15 milyondan fazla oyuncunun kayıtlı olduğu çevrimiçi bir oyun platformu.

Roblox’u bu kadar popüler olmasını sağlayan şey ise oyuncuların kendi oyunlarını kurabildiği ve sürekli birbirleri ile etkileşimde oldukları uçsuz bucaksız bir evren oluşu.

10-JOHNNY TRIGGER

Bu oyunda sizi çeken ve oynamaya süreklilik katacak 2 unsur var.

 Birincisi, silahların bölüm geçtikçe değişiyor olması. Bölümleri tamamlayarak kazandığınız paralarla silahlarınızı değiştirebiliyorsunuz.İkincisi ise Johnny’nin kıyafetini değiştirebiliyor olmanız.

Bu iki unsur hem oyunu oynama hem de bölüm geçme amacınızı birleştiriyor diyebiliriz.

Listemizin sonuna geldik sevgili okurlar. Bu oyunlar arasından sizin de severek oynadığınız ya da bu listeye bu oyun da girmeli dediğiniz oyun varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu