İlginç Bilgiler

Birbirinden İlginç Hayatımızı Kolaylaştıracak 15 İcat

Buluş diyince aklımıza Çinliler, Japonlar geliyor. İşte yine buralardan çıkan birbirinden garip icatlara göz atacağız.

Yararlı icatlar olup olmadığı tartışılır olsa da bu buluşlar günlük hayatımızda çektiğimiz küçük sıkıntılara çözüm olarak ortaya çıkmış gibi görünüyor.

İsterseniz icatlarımıza birlikte göz atalım.

1-Çaycı Penguen

Sallama çay içenler buraya. Çayı kaç dakika poşetin içinde tutmalıyız? Ne zaman almamız lazım? Tadını tam alabilmek için bu soruları cevaplamamız lazım. İşte tam da bu iş için Çinli mühendisler bu pengueni üretmişler. Dakikasını kuruyorsunuz ve penguen sizin yerinize çayı bardaktan çıkarıyor. Çok yararlı mı deneyip görmek lazım.

2-Paspas Terlik

Temizliğe ayıracak vaktiniz yok mu ya da temizlik yapmaktan haz etmiyor musunuz? O zaman bu terliklerden evinize 2-3 çift alın. Hem evin içinde gezerken siz temizlik yapın, hem de  gelen misafirlerinize bu terlikleri verin ve misafirleriniz gittiğinde eviniz tertemiz halde olsun. Üşengeç insanlar için üretilen bir icat olsa gerek.

3-Kitap Tutucu

Yatarak kitap okumaktan hoşlanıyor fakat kitabı tutarken eliniz yoruluyorsa evinize bir kitap tutucu alın ve yatarak kitap okumanın tadını çıkarın.

4-Kendi Kendini Karıştıran Fincan

İş yerinde kafanızı kaldıracak vaktiniz olmayabilir, sürekli yoğun olabilirsiniz hatta kahve karıştıracak zamanınınız bile olmayabilir. Hiç dert etmeyin bu kahve fincanı sizin yerinize kahve karıştırma işlemini yapıyor. Siz işinize odaklanın sadece.

5-Krep Makinesi

Krep severler buraya. Ocak başında beklemek istemiyorsanız bu makine krepleri otomatik yapıyor hatta krepleri yapmakla kalmayıp üst üste diziyor.

6-Dönen Külah

Bildiğiniz külahları unutun. Dondurma akıyor mu siz dilinizi dondurmanın üstüne getirin külah kendi dönsün.

7-Kola Servisi Yapan Robot

Kolayı hepimiz seviyoruz. Fakat kolayı kutudan içmeyi sevmeyebilirsiniz. Hemen bu robottan bir tane alın siz servis yapmakla uğraşmayın robotomuz size servisinizi yapar.

8-Makarna Dolayıcı Çatal

Makarnayı hepimiz seviyoruz. Ama uzun makarnayı yerken biraz zorluk çekiyoruz. Çinli mühendisler buna da çare bulmuşlar. Ucu dönen çatal sizin yerinize makarnayı çatala doluyor. Tam öğrenciler için.

9-Hazır Haşlanmış Yumurta

Yumurta haşlamak, soğumasını beklemek, soymak vaktinizi boşa harcamak gibi geliyorsa. Hazır haşlamış yumurta bu sorununuza çözüm oluyor. Alın açın ve yiyin.

10-Kendi Kendini Toplayan Yatak

Yine üşengeç insanlar için bir buluş daha. Yatakların nevresimlerini değiştirmek çile gibi geliyorsa kendi kendini yapan yataktan evinize alın derim.

11-Huni Maske

Huni maskelerin havadaki zararlı elementlere karşı koruma sağlandığına inanılıyordu. Bir çok insan zamanında huni maskeleri kullanıyordu.

12-Eşit Pizza Bölücü

Arkadaş ortamında ortak söylenen yemeği paylaştırırken herkesin düşündüğü şeydir. Bana az mı geldi o niye o kadar çok aldı. İşte bundan sonra bu derdiniz kalmayacak. Bu pizza kesici ile pizzanızı herkese eşit şekilde bölebileceksiniz.

13-Diş Macunu Aparatı

Siz de diş macununu ortasından  veya başından sıkanlardan mısınız? Hemen banyonuza bu macun sıkacağından alın ve bu dertten kurtulun.

14-Yağmur Suyunu İsraf Etmeyen Şemsiye

Yağmurlu havada yağan yağmurdan faydalanmak istiyorsanız bu şemsiyeden almanızı tavsiye ederim. Yağan yağmuru yanınızda bulunan şişeye dolduran şemsiye hem sizi yağmurdan koruyor hem de koruduğu yağmuru evinizde kullanma fırsatı sunuyor.

15-Çorap Giyme Aparatı

Çorap giyerken zorlanmaya son. Özellikle göbeği olanlar ya da bel ağrısı çekenler için birebir. Bu alet ile çorabınızı rahatça giyebileceksiniz.

Birbirinden ilginç 15 icada baktığımız zaman hepsinin de üşengeç insanlar için üretildiğiniz görüyoruz.

Ne kadar gerekli olduğu tartışılır fakat aralarından bazılarını okuduğunuz da kabul edin siz de aa keşke bundan benim evimde de olsa dediniz.

Bu tarz ilginç icatlar ile ilgili farklı yazıların gelmesini isterseniz yorumlarda belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu